dlaczego ten blog..

Założyłam tego bloga dla mojej chrześnicy Natalki Staśko. Zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy Neuroblastoma IV stopnia. Jest już po 8 cyklach chemii, operacji wycięcia guza, autoprzeszczepie, megachemii i radioterapii. Teraz czeka ją droga zagraniczna terapia. BYĆ MOŻE TEN BLOG PRZYCZYNIŁ SIĘ DO TEGO, ŻE UDAŁO SIĘ TĘ TERAPIĘ ZORGANIZOWAĆ.. Z TEGO MIEJSCA CHCIAŁABYM WSZYSTKIM PODZIĘKOWAĆ ZA POMOC I WSPARCIE.. Dziękuję ;* Natalka jedzie do Włoch na leczenie! :)Co się u niej dzieje można śledzić na ttp://natalkastasko.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/natalka.stasko

poniedziałek, 12 maja 2014

Pyszna zapiekanka rybna - ryba w sosie śmietankowo koperkowym z warzywami

 Wygląda niepozornie ale jest przepyszna! Zrobiona w mig z "Pomysłu na.." Wiem wiem.. Dla zdecydowanych przeciwników - można również samemu zrobić sos - przepis poniżej!!! :)

Składniki (na 2 osoby):
  • 2 kostki z mintaja :P
  • pół opakowania mrożonej mieszanki warzyw
  • "Pomysł na.. rybę w sosie koperkowo-ziołowym" (można ale nie trzeba - jeżeli nie wtedy więcej suszonego koperku i przyprawa do ryb + łyżeczka mąki ziemniaczanej)
  • 200g śmietany 12%
  • śmietanka 30%
  • suszony koperek
  • sól do smaku
Poczęstowała mnie tą rybą koleżanka twierdząc, że chyba jej nie wyszła - ja się zakochałam! Zrobiłam tak samo jak mówiła i wyszła przepyszna. Nawet mój mąż stwierdził, że bardzo dobra a to naprawdę znaczy, że jest dobra! :)
 
Jeżeli używamy "Pomysł na.." wtedy do garnka wlewamy 200g śmietany 12% i 50 ml wody, dodajemy pomysł na, mieszamy i doprowadzamy do wrzenia. Mi jednak po spróbowaniu ten sos wydał się bardzo kwaśny i taki se mówiąc krótko. Trzeba więc dodać kremówki i dosolić, dodać również koperku.

Jeżeli jesteśmy przeciwnikami proszków wtedy zagotowujemy śmietanę z wodą, koperkiem i przyprawą do ryby, solimy a następnie zagęszczamy mąką ziemniaczaną i już.

Rybę musimy rozmrozić, wyłożyć na żaroodporny półmisek, zalać sosem dodać zblanszowane warzywa i ponownie zalać sosem :) Pieczemy w 180 st. C. pół godziny i jest pychaa...Smacznego!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Troszkę prywaty:

Założyłam tego bloga dla mojej chrześnicy Natalki Staśko. Zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy Neuroblastoma IV stopnia. Oprócz chemii, operacji, megachemii i radioterapii czeka ją droga zagraniczna terapia... Co się u niej dzieje można śledzić na http://natalkastasko.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/natalka.stasko
  Wierzę, że ludzi dobrej woli jest wiele i zdążymy uzbierać te pieniążki...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz