dlaczego ten blog..

Założyłam tego bloga dla mojej chrześnicy Natalki Staśko. Zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy Neuroblastoma IV stopnia. Jest już po 8 cyklach chemii, operacji wycięcia guza, autoprzeszczepie, megachemii i radioterapii. Teraz czeka ją droga zagraniczna terapia. BYĆ MOŻE TEN BLOG PRZYCZYNIŁ SIĘ DO TEGO, ŻE UDAŁO SIĘ TĘ TERAPIĘ ZORGANIZOWAĆ.. Z TEGO MIEJSCA CHCIAŁABYM WSZYSTKIM PODZIĘKOWAĆ ZA POMOC I WSPARCIE.. Dziękuję ;* Natalka jedzie do Włoch na leczenie! :)Co się u niej dzieje można śledzić na ttp://natalkastasko.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/natalka.stasko

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Mrożona kawa z lodami czekoladowymi

Przepis autorstwa kolegi mojego męża. Poczęstował nas taką kawą podczas grilla w upalny dzień. Przepyszna! Niepowtarzalny charakter nadają tej kawie lody czekoladowe!


Składniki (na 4 porcje):
  • 6 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
  • szklanka zagotowanej wody
  • mleko
  • lody czekoladowe (op 1l) - dobre są z kawałkami czekolady np. Carte dor
  • bita śmietana
 Wykonanie jest proste. W szklance gorącej wody rozpuszczamy 6 łyżeczek kawy. Następnie rozdzielamy napar do 4 wysokich kieliszków. Do każdego nakładamy 1/4 lodów. Dopełniamy mlekiem i dekorujemy bitą śmietaną :)Do każdego kieliszka wkładamy kolorową rurkę. Gotowe!

Smacznego!


 Letnie Orzeźwienie 2014

2 komentarze:

  1. kurczę ja wolę zawsze do kawy lody śmietankowe. Jakoś czekoladą skruszoną to tylko lubię posypać

    OdpowiedzUsuń