dlaczego ten blog..

Założyłam tego bloga dla mojej chrześnicy Natalki Staśko. Zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy Neuroblastoma IV stopnia. Jest już po 8 cyklach chemii, operacji wycięcia guza, autoprzeszczepie, megachemii i radioterapii. Teraz czeka ją droga zagraniczna terapia. BYĆ MOŻE TEN BLOG PRZYCZYNIŁ SIĘ DO TEGO, ŻE UDAŁO SIĘ TĘ TERAPIĘ ZORGANIZOWAĆ.. Z TEGO MIEJSCA CHCIAŁABYM WSZYSTKIM PODZIĘKOWAĆ ZA POMOC I WSPARCIE.. Dziękuję ;* Natalka jedzie do Włoch na leczenie! :)Co się u niej dzieje można śledzić na ttp://natalkastasko.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/natalka.stasko

piątek, 25 lipca 2014

Jajko w koszulce z mikrofalówki

To mi się podoba :) 1,5 minuty i idealne jajeczko w koszulce gotowe do podania na kanapce, toście lub jako dodatek np do zupy!
Składniki:
 • 1 jako
 • mała miseczka
 • odrobina tłuszczu (olej lub masło)
 • 150 ml wody
 Dno miseczki smarujemy tłuszczem, wlewamy wodę i wbijamy ostrożnie jajko. Uwaga! Jajko musi być całkowicie zanurzone w wodzie!Wkładamy do mikrofalówki na około 1-1,5 minuty na najwyższą moc i teraz wszystko zależy od mikrofalówki. Najlepiej po minucie wyjąć jajko i ocenić jego stan :) Dużo zależy od ilości wody i miseczki. Trzeba popróbować, ale zaręczam że ta metoda jest 100 razy łatwiejsza od ugotowania jajka w koszulce klasycznie w garnku.

PS: Znakomicie smakuje z serkiem wiejskim z warzywami :) przepis -  klik :)
Smacznego :)

Źródło yt :P

4 komentarze:

 1. Świetny pomysł. Gotowanie jajek w koszulce zawsze mnie przerażało, muszę spróbować w ten sposób! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest genialne!! Nie wpadłbym na taki sposób. Najłatwiejszy sposób na jajko w koszulce. Genialne

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś zrobiłam źle - żółtko jest ścięte na twardo, a białko ma wciąż kilka "flukow" ....

  OdpowiedzUsuń
 4. wlej wiecej wody, aby opoznic proces

  OdpowiedzUsuń